Baner Szczepimy się (z przyciskiem)
 • Informacja i rejestracja telefoniczna

  71 78 362 64

  Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 • ZADZWOŃ

Godziny przyjęć:

poniedziałek 7.30 – 13.00
wtorek 7.30 – 13.00
środa 7.30 – 13.00
czwartek 11.00 – 16.00
piątek 7.30 – 13.00
Sala chirurgiczna
Lekarz kobieta z tabletem

Opis Poradni

Poradnia chirurgiczna proponuje szeroki zakres świadczeń z zakresu chirurgii ogólnej i urazowej.

W przypadku urazu możliwe jest natychmiastowe wykonanie zdjęcia RTG co znacznie przyspiesza diagnozę np. złamania, zwichnięcia czy stłuczenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Do unieruchomienia kończyny możemy zaproponować użycie występującego w wielu kolorach „gipsu lekkiego”, opatrunku znacznie lżejszego i cieńszego od tradycyjnego. Dodatkowo opatrunek taki ma właściwości przepuszczania powietrza i jest odporny na zamoczenie, co umożliwia pacjentowi kąpiel. Dla kontroli leczenia istotne są jego właściwości przepuszczania promieni rentgenowskich pozwalające na wykonanie zdjęcia RTG.

Przeprowadzamy drobne zabiegi operacyjne w trybie ambulatoryjnym z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego polegające na:

 • usuwaniu zmian skórnych z ocena histopatologiczną;
 • usuwaniu guzków podskórnych, kaszaków, tłuszczaków;
 • usuwaniu wrastających paznokci;
 • nacięciu ropnia i ropowiczych tkanek;
 • elektrokoagulacji zmian skórnych.

Zabiegami cieszącymi się duża popularnością wśród naszych pacjentów są wstrzyknięcia około i dostawowe oraz podwiązanie żylaków odbytu.

Wstrzyknięcia około i dostawowe to miejscowe leczenie silnych zespołów bólowych stawu z wysięgiem w jamie stawowej, polegające na stosowaniu glikokortykosteroidów w postaci wstrzyknięcia dostawowego.

Podwiązanie czy inaczej gumowanie żylaków odbytu jest jednym ze sprawdzonych rozwiązań chirurgicznych w leczeniu hemoroidów. Zabieg jest zalecany, gdy hemoroidy powodują skrzepy krwi i wpływają na nadmierne krwawienie odbytu. W tej procedurze u podstawy hemoroidów zakłada się małą gumkę, która powoduje zatrzymanie dopływu krwi do hemoroidalnej masy. W efekcie hemoroidy kurczą się i obumierają w ciągu 7 do 10 dni a następnie są usuwane podczas normalnego wypróżnienia.

Poradnia świadczy usługi komercyjne i posiada podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (obowiązuje skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego).