Baner Szczepimy się (z przyciskiem)
  • Informacja i rejestracja telefoniczna

    71 78 362 76

    Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

  • ZADZWOŃ

Godziny przyjęć:

poniedziałek 8.00 – 17.00
wtorek 8.00 – 17.00
środa 8.00 – 17.00
czwartek 8.00 – 17.00
piątek 8.00 – 17.00
Badanie nosa
Badanie słuchu

Opis Poradni

Poradnia laryngologiczna zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi a także dolegliwości słuchu i narządu równowagi.

Najczęstszym problemem z jakim zwracają się do nas pacjenci są bóle ucha wywołane infekcjami, zapaleniami, skaleczeniami i zmianami ciśnienia. Ból taki może pojawić się w wyniku lokalnych zmian chorobowych w samym uchu lub w jego otoczeniu np. w jamie ustnej, gardle, krtani lub szyjnej części kręgosłupa.

Bardzo częste są także choroby gardła i krtani – angina, zapalenie krtani, ropień okołomigdałkowy, błonica, ostre i przewlekłe zapalenie migdałków lub ich przerost, przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła.

Nasi lekarze wykonują między innymi płukanie uszu, usunięcie ciała obcego z ucha, gardła, jamy ustnej i nosa, pędzlowanie migdałków, kateteryzacje czy przyżeganie śluzówki nosa.

W uzasadnionych przypadkach, w celu wdrożenia prawidłowego leczenia pobieramy i wykonujemy wymazy z nosa, ucha i gardła.

Na zlecenie lekarza wykonujemy także tympanometrię – badanie laryngologiczne polegające na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej podczas zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym. Badanie wykorzystywane jest przy diagnozowaniu pęknięcia błony bębenkowej, infekcjach ucha środkowego, niedrożności trąbki Eustachiusza czy nieprawidłowościach odruchu strzemiączkowego.

Wykonujemy także audiogram – graficzne przedstawienie zdolności słyszenia. W trakcie tego badania sprawdza się słuch przy różnych zakresach częstotliwości i natężeniach dźwięku. Audiogram pozwala określić rodzaj i stopień ubytku słuchu i stanowi podstawę doboru aparatu słuchowego lub kwalifikacji do wszczepienia implantu.