Baner Szczepimy się (z przyciskiem)
  • Informacja telefoniczna i rejestracja

    71 78 362 72

    Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

  • ZADZWOŃ
  • Informacja

    o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną polecającej na uruchomieniu pracowni RTG oraz uruchomieniu i stosowaniu aparatów RTG na zdrowie ludzi i na środowisko.

  • Pobierz PDF
Prześwietlenie szczęki
Zdjęcia diagnostyczne

Diagnostyka obrazowa

Diagnostyka rentgenowska (RTG) – nowoczesna, cyfrowa diagnostyka rentgenowską w zakresie zdjęć kostno-stawowych, kręgosłupa, klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Badania RTG nie wymagają specjalnego przygotowania. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży i RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W przypadku ciąży należy powiadomić o tym fakcie technika lub lekarza wykonującego badanie.

Ultrasonografia (USG) – wykonujemy pełny panel badań ultrasonograficznych –  jamy brzusznej, serca, jąder, tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych, gruczołów piersiowych, ciąży i narządów rodnych.

Ultrasonografia dziecięca – badania ultrasonograficzne wykonywane u niemowląt i dzieci, w tym badanie przezciemiączkowe i badanie stawów biodrowych

Ultrasonografia dopplerowska – USG naczyń krwionośnych z wykorzystaniem zjawiska Dopplera. USG dopplerowskie pozwala na ocenę prędkości oraz kierunku przepływu krwi w naczyniach. Jako metoda całkowicie nieinwazyjna jest obecnie najpopularniejszym typem badania naczyń pozwalającym na dokładną ocenę zmian w zdecydowanej większości przypadków.

Pracownia RTG / USG czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00.