Baner Szczepimy się (z przyciskiem)
Badanie wzroku
Zestaw okulistyczny

Opis Poradni

Poradnia okulistyczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, które przy odpowiednio wczesnym wykryciu i leczeniu są w większości uleczalne lub, jak w przypadku wad wzroku, możliwe do korekcji.

Do najczęstszych wad wzroku należą: krótko i dalekowzroczność, starczowzroczność, astygmatyzm, zez, kurza ślepota, zaburzenia widzenia barw. Wśród najczęściej spotykanych chorób oczu wymienia się jaskrę, owrzodzenie rogówki, retinopatię, światłowstręt, wytrzeszcz, zaćmę, zapalenie spojówek, błony naczyniowej i woreczka łzowego, zwyrodnienie spojówki i plamki żółtej, odwarstwienie siatkówki i nowotwory gałki ocznej.

Wizyta lekarska obejmuje pełne badanie okulistyczne tj. komputerowe badanie wzroku, pola widzenia, dna oka i pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz określenie wady wzroku będące podstawą doboru szkieł korekcyjnych. Ponadto w zakres porady wchodzi postawienie diagnozy i leczenie zachowawcze chorób oczu, kwalifikacja do ewentualnego leczenia operacyjnego oraz pomoc w stanach nagłych takich jak usunięcie ciała obcego z powierzchni oka.