OPIEKA KOORDYNOWANA

OPIEKA KOORDYNOWANA

Opieka koordynowana dostępna jest dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe z zakresu: kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii.

Świadczenia opieki koordynowanej są realizowane w zakresie czterech ścieżek:

  • kardiologiczna: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, migotanie przedsionków;
  • diabetologiczna: cukrzyca i stany przedcukrzycowe;
  • pulmonologiczna/alergologiczna: POCHP, astma;
  • endokrynologiczna: nadczynność i niedoczynność tarczycy, guzki pojedyncze/mnogie.

Pacjenci objęci opieką koordynowaną mają możliwość szybszej diagnozy oraz leczenia wybranych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego, bez konieczności osobistej wizyty w poradni specjalistycznej.

W przypadku zaistnienia wskazań medycznych, lekarz POZ zapewni pacjentowi wybrane konsultacje specjalistyczne (kardiolog, diabetolog, endokrynolog, pulmonolog/alergolog) oraz zleci badania na które do tej pory mógł wystawić skierowanie jedynie lekarz specjalista pracujący w szpitalu lub przychodni specjalistycznej (np. USG Doppler naczyń kończyn dolnych, ECHO serca czy pakiet badań tarczycowych: antyTPO, antyTSHR, antyTG).

Lekarze i pielęgniarki POZ, w ramach opieki koordynowanej, zajmują się również profilaktyką i edukacją pacjentów, dzięki czemu chorzy przewlekle, mogą dowiedzieć się jak radzić sobie z chorobą. Zainteresowanym pacjentom zapewniamy możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych.

W trakcie wizyty w naszej przychodni zapytaj lekarza czy kwalifikujesz się do objęcia opieką koordynowaną lub skontaktuj się z naszą koordynatorką pod numerem telefonu 513 419 933.

Leave a reply